top of page

GİZLİLİK POLİTİKASI

DDDDDDDDDDDDDDDDDDD_edited.png


Kişisel verilerin işlenmesi ve serbest dolaşımına ilişkin gerçek kişilerin korunması amacıyla çıkarılan GDPR’ye ve 07.04.2016 Tarih ve  ve 29677 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak, taraflara şeffaflık ilkesi çerçevesinde yapılacak veri işlemenin şartları ve koşulları hakkında bilgi vermek ve tarafları hakları konusunda bilgilendirmek amacıyla işbu Gizlilik Politikası hazırlanmıştır.


Bu politika kimlere yöneliktir?


Bu politika www.……………. web sitesinin gerçek kişi kullanıcılar olarak kabul edilen tüm kullanıcıları için geçerlidir. Bu kapsamda kişisel veri  gerçek kişi hakkındaki tanımlanmış veya tanımlanabilir her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Bu web sitesi 18 yaşından büyük kullanıcılara yöneliktir ve kullanımı küçüklere yasaktır. Diğer yandan, kullanıcı, uygun olduğu durumlarda web sitesi tarafından sunulan formlara abone olmak için yeterli yasal kapasiteye sahip olduğunu sorumlu bir şekilde kabul eder.


Veri sorumlusu kimdir?


Ad- Soyad: Zeynep Arslan. 

Adres: Çağlayan Mah. Vatan Cad. Şen İş Merkezi 25/7 Kağıthane/ İstanbul

Telefon: (0) 531 302 2982

Elektronik posta: zeynep.arslan@arslanhuk.com

Kişisel verilerinizi hangi amaç için alıyoruz?

Aldığımız bilgi ve verileri, müvekkillerimizden gelen talepler doğrultusunda iş hukuku, aile ve miras hukuku, ceza hukuku, tüketici hukuku, sözleşme hukuku, ticaret hukuku, vatandaşlık hukuku, kurumsal danışmanlık hizmetleri, idare hukuku, icra hukuku, gayrimenkul hukuku, sigorta hukuku, KVK hukuku alanında danışmanlık verebilmek, ticari danışmanlık ve aracılık faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek ve çeviri hizmetlerimizi en doğru şekilde verebilmek için kullanmaktayız.


Kişisel verilerinizi ne kadar süre saklarız?

Kişisel verileri müvekkille hizmet verdiğimiz ve yasal sorumluluklarımızın öngördüğü sürece saklarız.

İlgili kişi açıkça kişisel verilerinin silinmesini talep etmediği takdirde, yasal süreler dahilinde Arslan Hukuk& Danışmanlık bürosu hizmet vermek için uygun gördüğü sürede verilerinizi saklayacaktır.

Verilerinizin alınış amacı nedir?


Arslan Hukuk& Danışmanlık bürosu, www………………….com adresi üzerinden, iş hukuku, aile ve miras hukuku, ceza hukuku, tüketici hukuku, sözleşme hukuku, ticaret hukuku, vatandaşlık hukuku, kurumsal danışmanlık hizmetleri, idare hukuku, gayrimenkul hukuku, sigorta hukuku, KVK hukuku, icra hukuku alanlarında; ticari danışmanlık, muhasebe, hukuki çeviri alanlarında gerçek ve tüzel kişilere hizmet vermektedir. Verilerin işlenme amacı bir önceki cümlede sayılan hukuk dallarında müvekkillerimizin danışmanlık hizmetlerimizden en iyi şekilde verim almasıdır.

Kişisel verileriniz hangi alıcılara iletilecektir?

Kişisel verileriniz, yukarıda belirttiğimiz hizmet verme amacı dışında hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Kişisel verileriniz yasal olarak talep edildiği takdirde ve yasal bir yükümlülüğü gerçekleştirmek adına üçüncü kişilerle paylaşılabilir.


Kişisel verilerinizin kullanılması ile ilgili haklarınız nelerdir?


Avrupa Birliği Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Yönetmelik ve ilgili kanunlar çerçevesinde kullanabileceğiniz haklar şunlardır:

·        Kişisel verilerinize ulaşma hakkı,

·        Kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkı,

·        Kişisel verilerinizin işlenişine sınırlama koyma hakkı,

·        Kişisel verilerinizin işlenişine karşı gelme hakkı,

·        Kişisel verilerinizle ilgili taşınabilirlik hakkı.


İşbu hakları kullanabilmek için Çağlayan Mah. Vatan Cad. Şen İş Merkezi  25/7 Kağıthane/ İstanbul adresinde ikamet eden Avukat Zeynep Arslan ile zeynep.arslan@arslanhuk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz ve kimliğinizin bir kopyasını göndererek hangi hakkı kullanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.


Kişisel verilerinizi korumak için hangi önlemleri alıyoruz?

Arslan Hukuk& Danışmanlık bürosu web sayfası kullanıcılarının ve müvekkillerinin güvenliğini önemsemektedir. Bu sebeple bu verilerin gizliliği için günün teknolojisine uygun gereken önlemler alınmıştır. Servis sağlayıcı Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye gibi veri güvenliğine önem veren ülkelerde bulunmaktadır. Ancak bu verilerin en iyi şekilde korunması, kullanıcıların da gerekli tedbir ve sorumluluğu almasına özellikle veri ve şifre çalınmalarına karşı tedbirli olmalarına bağlıdır.

Gizlilik sorumluluğu

Arslan Hukuk& Danışmanlık verilerin gizliliğine önem vermektedir ve web sayfasından kendilerine ulaşan kullanıcı bilgilerini yasaların gerektirdiği şekilde korumaktadır.

Gizlilik politikasının geçerlilik süresi ve yürürlük tarihi

İşbu Gizlilik Politikası sitenin yayınlandığı tarihinde yürürlüğe girer.

Arslan Hukuk& Danışmanlık bürosu gelişen yasal düzenlemeler, teknik ve ticari gelişmeler doğrultusunda İşbu Gizlilik Politikası’nda, kullanıcıları öncesinde bilgilendirerek, değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İletişime Geçin
Gizlilik Politikası: Müşteriler
bottom of page